Péče o svíčku – Jak na ni?

Zakoupili jste si na našem e-shopu novou svíčku ze sojového vosku s dřevěným či bavlněným knotem? Pak vás určitě bude zajímat i to, jak o svíčku pečovat, aby hezky hořela a dlouho vám vydržela – a přesně odpověď na tuto otázku naleznete v následujících tipech, díky nimž se dozvíte, jak správně pečovat o svíčku.

První zapálení je nejdůležitější 

První zapálení rozhoduje o tom, jak bude svíčka hořet v průběhu svého celého životního cyklu. Je totiž nutné, aby se při něm vosk rozpustil po celém obvodu až ke stěnám – to bude trvat minimálně hodinu. Zásluhou toho bude zabráněno tomu, že se bude ve svíčce tvořit “tunel”, což by způsobovalo její nerovnoměrné hoření. Rozhodně tedy nikdy poprvé nezapalujte svíčku, když nemáte příliš volného času.

Ořízněte knot svíčky

Zastřihování knotu je hlavní součástí péče o svíčku. Před každým zapálením svíčky byste tedy měli pomocí nůžek (prodávají se i speciální zastřihovače knotů) oříznout knot na délku přibližně 3-6 mm. Ideálně co možná nejrovněji. Takováto délka knotu je totiž ideální k tomu, aby svíčka dokázala hořet rovnoměrně.

Svíčku nesfoukávejte a eliminujte nepořádek

Až přijde čas na zhasnutí svíčky, udělejte to možná co nejopatrněji, aby zbytečně při jejím uhasínání nevznikal nepořádek. Nejlepším způsobem, jak zhasnout svíčku je její umístění do sklenice a následné přiklopení víka, které se postará o přerušení přívodu vzduchu a uhasnutí ohně. Tím minimalizujte nepořádek při zhasínání svíčky. Naopak se vyvarujte zlozvyku v podobě sfoukávání svíčky. 

Kam umístit svíčku, aby dlouho vydržela?

Svíčku postavte mimo místa, kde hrozí průvan. Tento totiž zkracuje dobu hoření, způsobuje nerovnoměrné hoření, kouření a snižuje intenzitu vůně. Pro maximální vůni tedy nechte okna a dveře zavřené. Stejně tak se vyvarujte i tomu, aby byla svíčka vystavena slunečním paprskům. 

Kde skladovat svíčky?

Pokud zrovna svíčku nepoužíváte, tak je dobré ji uchovat na pro ni nejvhodnější místo. Takovým místem je to, kde je chladno, temno a sucho – tedy kupříkladu špajzka.

Koukněte na Originální sojové svíčky

Přejít nahoru