Proč má starodávná jóga význam i v dnešním moderním světě?

Ačkoliv je jóga dosti starou záležitostí, první systematická filosofie jógy totiž vznikla už ve 3. století před naším letopočtem (popsána je ve spisech Upanišady), tak i přesto je plně použitelná a účinná i v dnešním moderním světě. I když je dnes dostupná špičková zdravotní péče, tak jóga je stále jedním z nejlepších bojovníků proti stresujícímu, nezdravému a nestabilnímu životnímu stylu, jenž je bohužel dosti rozšířeným jevem ve 21. století. 

Zkrátka jóga i po všech těch staletích dokáže tělu, mysli i duši přinést tolik potřebný klid a vyrovnanost, jež dokáží pomoci s nalezením životní harmonie.

Přetrvávající význam jógy i v moderním životě je tedy neoddiskutovatelný. Jóga nás totiž učí poznatkům, jak vést zdravý životní styl, zlepšuje naši koncentraci, kreativitu a pomáhá zbystřit naši paměť, což vše jsou schopnosti, které vám umožní uspět a cítit se dobře i ve 21. století. Pro udržení pozitivního fyzického a duševního zdraví je tedy jóga skoro až nutností.

joga_v_modernim_zivote

Jóga jakožto perfektní únik z informačního světa

Jednou z nejdůležitějších lekcí, které nás jóga učí, je soustředění se na přítomnost. A právě to je obzvláště důležité v době, kdy jsme každý den bombardováni spoustou informací ze všech stran. Zkrátka informační věk, kterému vládnou sociální sítě, přináší mozku dosud nevídanou a nepoznanou zátěž. Naštěstí jóga dokáže přenést naše uvědomění zpět do přítomného okamžiku.

A též dokáže zabránit tomu abyste byli rozptylování neustálými myšlenkami. Další význam jógy v moderním životě může spočívat v tom, že jóga dokáže pomoci s budováním svalové hmoty, vytrvalostí a v neposlední řadě prospívá i funkci imunitního a kardiovaskulárního systému. Aktuálním problémem jsou i bolesti zad a artritida, které začínají trápit čím dál tím větší procento populace – a právě v boji proti nim dokáží pomoci jóga cviky.

S jógou můžete jednoduše začít, koukněte na Originální jógové karty

Přejít nahoru